Raamafdichting airco

Een van de grootste nadelen van mobiele airco is het raam dat open moet blijven staan voor de afvoerslang naar buiten. Echte mobiele airco’s hebben namelijk altijd een afvoerslang nodig om de warme lucht naar buiten af te voeren.
Inhoud
Een gat in de muur
Het beste zou een rond gat in de muur zijn, waardoor je de afvoerslang naar buiten steekt. Maar om nu hiervoor speciaal een gat in de muur te maken… Soms is een oplossing een inzetraam met een rond gat. Maar dat is meestal maatwerk voor de breedte van de afvoerslang.

Warmtelekkage
En dan nog… Vaak kun je de afvoerslang van de airco alleen door een open of gekanteld raam doen, met als gevolg dat er weer warme lucht naar binnen wordt gezogen. Doordat de airco de ruimte als het ware vacuüm zuigt, stroomt de warme lucht steeds sneller naar binnen. Het gevolg is een sterk verminderde werking van je portable airco.

Simpele oplossing: raamafdichting voor airco
Er is een relatief simpele oplossing om de werking van de airco te verbeteren en onnodige kosten te besparen. Deze oplossing is een raamafdichting voor je airco.
Raamafdichting is er in verschillende varianten, maar vrijwel altijd werkt het met een plakstrip die je op het kozijn plak. Daar kun je de afdichting vervolgens aan bevestigen met klittenband of met een ritssluiting. Zo kun je de raamafdichting snel installeren en weer verwijderen.
Raamafdichting voor je airco is er in verschillende merken, het bekendst is de AirLock. Dit is een speciale raamafdichting airco met een ritssluiting. Door de geopende ritssluiting van de AirLock steek je de aircoslang naar buiten.
Deze raamafdichting werkt bij zowel gewone ramen als kiepramen. Door de flexibele oplossing van de AirLock kun je deze zelf op maat maken voor jouw situatie.
De warme lucht stroomt nu niet meer terug je (slaap)kamer in. Bijkomend voordeel: muggen en ander gespuis blijven buiten.
In deze video zie je hoe de afdichting van je raam met de AirLock 100 werkt (in het Duits):
3 types raamafdichting airco
Er zijn 2 types AirLock op de markt:
- De AirLock 100
- De AirLock 200
- De AirLock 1000 voor extra grote ramen en deuren
De AirLock 200 is een geavanceerdere versie van het type 100.
Zowel de AirLock 100 als de AirLock 200 passen bijna op alle gebruikelijke raamconstructies met een maximale omtrek van 400 cm (behalve op Velux-dakramen). Daarom is dit een universele oplossing die eigenlijk onmisbaar is voor iedereen die de werking van zijn mobiele airco wil verbeteren.
De AirLock 200 is voor een- en twee-slangentechniek airconditioners geschikt, in tegenstelling tot de AirLock 100.
Ook beschikt het type AirLock 200 over twee ritssluitingen, waarbij je ook airconditioners met twee slangen aan kunt aansluiten. Als je maar één opening nodig hebt, dan rits je de tweede sluiting gewoon dicht.
Met de nieuwe AirLock 1000 kun je nu ook grote deuren of ramen afdichten tegen warmtelekkage. De Airlock 1000 gaat tot een omtrek van 560 cm.
Je kunt de AirLock ook gebruiken voor afvoerluchtdrogers (wasdrogers) in de zomer of de winter.
Je bevestigt de raamafdichting heel gemakkelijk met klittenband. Je kunt het er dus ieder moment weer vanaf halen. Ook wassen in de wasmachine is geen probleem.
Voor welke ramen en deuren is de AirLock geschikt?
AirLock is geschikt voor de afdichting van ramen, balkondeuren, terrasdeuren met een draai-/kiepsluiting.
Let erop dat dit type raamafdichting niet geschikt is voor dakramen met een middenscharnier.

Waar kun je deze raamafdichting voor je airco kopen?
Deze raamafdichting voor je mobiele airco van het merk Trotec is onder andere te koop bij bol.com. Uiteraard is het slim om deze te kopen voordat er een hittegolf komt en je van een verkoelend aircobriesje wilt genieten.
Het dakraam wat bij ons afgedicht moet worden voor de airco is net wat groter dan de max 4 meter omtrek… kan ik de gok wagen om toch de raamafdichting te kopen of moet ik echt uitwijken naar een veel groter exemplaar? Onze omtrek is 4.50….
Volgens de fabrikant is de maximale omtrek 400 cm. Ik zou het er dus niet op wagen dat de Airlock op 450 cm past.
Zijn er ook oplossingen voor die veluxramen die in het midden scharnieren?
Behalve de slang naar een andere ruimte doen!
Helaas niet pasklaar. Dan zou je zelf iets moeten knutselen.
Voor dakramen met een midden scharnier zijn er zeker pasklare oplossingen o.a. voor Velux ramen in verschillende afmetingen.
https://partner.bol.com/click/click?p=2&t=url&s=14352&f=TXL&url=https%3A%2F%2Fwww.bol.com%2Fnl%2Fp%2Ffdbw-sk06-airco-raamafdichtingskit-114-x-118-cm-geschikt-voor-velux-tuimelvenster-dakraam%2F9300000003729513%2F&name=FDBW%20SK06%20-%20Airco%20Raamafdichtingskit%20-%20114%20x%201…
Goedemiddag,
Is de airlock ook geschikt voor steekramen/uitzetramen?
Dit type volgens mij niet, maar er zijn wel oplossingen op de markt voor uitzetramen.
Welke oplossingen doel je dan op?
Ik krijg het niet gevonden namelijk
Past dit op een draai/kiepraam?
Ja, daar past het op. Maar niet op ramen met een middenscharnier.
Ik zou graag een reactie ontvangen op mijn vraag.
Past een raamafdichting ook op een raam dat naar buiten toe opengaat?
Past dit op een raam die naar buiten opengaat?
Je ziet toch op de plaatjes drie voorbeelden waar de slang van binnen naar buiten gaat bij een raam dat naar buiten open gaat? Wat een domme vragen hier zeg.
Ben ik ook benieuwd naar
Ik ook
Je ziet toch op de plaatjes drie voorbeelden waar de slang van binnen naar buiten gaat bij een raam dat naar buiten open gaat? Wat een domme vragen hier zeg.
Dakraam? Ik zoek gewoon een afdichting voor een klapraam die onder het kantelpunt heeft en dus boven 10-20cm open gaat met een driehoek naar beneden toe, daar is immers het draaipunt… Ik zie heel moeilijk een afbeelding die daarvoor past… Buiten dan dit dakraam wat in principe hetzelfde werkt alleen het draaipunt bovenaan heeft… Kan dit staffeloos voor mijn kantelraam in de hoogbouwflat gebruiken?
Wij hebben een metalen schuifraam, ik neem aan dat dit geen probleem moet zijn? Mvg Chantal
Is er al een antwoord of dit ook past op een raam dat naar buiten toe opend
Je ziet toch op de plaatjes drie voorbeelden waar de slang van binnen naar buiten gaat bij een raam dat naar buiten open gaat? Wat een domme vragen hier zeg.
Werkt zo’n afdichtingsset ook voor een raam dat naar buiten toe open gaat? Wij willen dit namelijk aan gaan schaffen maar ons raam draait niet naar binnen toe open. Hoor graag van u.
Werkt de afdichtingsset ook voor een raam dat naar buiten toe open gaat? Veel mensen zijn hier benieuwd naar, zoals u leest. Graag uw reactie.
Volgens mij staat op de tekening over geschikte ramen duidelijk een naar buiten draaiend raam.
Werkt dit ook bij een raam dat naar buiten draait?
Werkt dit ook voor een raam dat naar buiten opengaat? Ik heb het gevoel dat de ritssluiting dan aan de verkeerde kant zit zodat je hem niet dicht kunt maken.
Het feit dat er geen antwoord komt op deze vraag die al vele malen gesteld is doet mij vermoeden dat dit niet werkt.
Als je de Hoomee Raamafdichting besteld via Amazon, kan je deze ook installeren op een naar buiten slaand raam. De instructies hiervoor kan je krijgen door een mail te sturen naar info@hoomee.com.
https://www.amazon.nl/dp/B07BPZGJ3B/
hoe meet ik mijn raam op om tot de juiste maat te komen? ik heb een naar binnen opendraaiend raam
Ik wil graag een monteur, kan dat ook?
Schiedam?
Bij wanden en deuren kun je het beste een Aircoluik nemen zoals op de bovenste foto, werkt echt super! Ik heb eerst ook met een raam zitten klooien maar dat werkt gewoon niet voldoende, krijg je nog veel warme lucht binnen.
Liesbeth, wellicht kan dit helpen;
https://zoofy.nl/klusjesman/aircoluik-plaatsen/
Bij wanden en deuren kun je het beste een Aircoluik nemen zoals op de bovenste foto, werkt echt super! Ik heb eerst ook met een raam zitten klooien maar dat werkt gewoon niet voldoende, krijg je nog veel warme lucht binnen.
ik heb hem 13 augustus besteld en betaald maar hij is drie maanden later nog niet afgeleverd
Sander, je hebt het over die aircoluik. Ik ben geïnteresseerd hierin alleen vraag ik mij af of die lamellen niet gaan klapperen bij wind?
Wij hebben een deur van 2.30 x 0.99 welke van de 3 deurafdichting moeten we dan hebben ?
De maten staan bij de producten vermeld.
Ik wil mijn mobiele airco plaatsen op een verdieping met trapgat, heeft dit zin of valt alle gekoelde lucht dan naar beneden?
Ja, koele lucht daalt. Maar een groter probleem is vaak de afvoer van warme lucht. Als deze niet goed afgevoerd kan worden (als er een raam open moet), dan blijft de airco maar blazen, zonder al te veel resultaat.
Ik heb een raam waar de afdekhoes niet past omdat de muur uitsteekt. Wel heb ik een gordijn die redelijk de boel dicht houdt. Hoe belangrijk is en afdekhoes dan nog of lukt het ook zoals ik het nu schets dus met een gordijn?
Luchtdicht zal het niet zijn, dus het wordt sowieso veel minder efficiënt. Maar dat probleem hebben mobiele airco’s nu eenmaal.
huba8m
Waarom zit het ruwe deel van het klittenband bij dit soort systemen op het kozijn? Als het aircoscherm er niet inzit, blijf je met al je kleding en soms ook het gordijn aan kozijn hangen
Erg onhandig
Terwijl als het zachte deel van het klittenband op het kozijn zou zitten je hier de koudere maanden van het jaar geen last van hebt
Reactie op Es: mensen hebben geen behoefte aan denigrerende kwalificaties, en al helemaal niet van u.
De enige domme vraag is de vraag die niet wordt gesteld. Voor de rest, als je het niet (zeker) weet: vragen.
Ik zie aan de plaatjes niet wat binnen en buiten is, behalve bij de dakramen. Wie dat wel kan heeft wellicht een beperkter voorstellingsvermogen.
Hoi!
Mijn probleem is dat de lijm van het klitteband vorige jaar helemaal week is geworden door de hitte van de zon en het is gaan loslaten en daarmee dus de hele constructie. Is er iets anders wat ik kan proberen of moet ik de lijmresten weghalen en toch een nieuwe kit kopen? En waarmee kan ik die (enorme) lijmresten het makkelijkste verwijderen?